"Sukces Zawodowy Młodzieży, Sukcesem Europy"

Zakończylismy projekt "Sukces Zawodowy Młodzieży, Sukcesem Europy"

Z końcem sierpnia kończymy realizację dwuletniego projektu  "Sukces Zawodowy Młodzieży, Sukcesem Europy", który współfinansowany był ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego" Priorytet IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach" Działania 9.2 "Podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Czytaj więcej...

Z chemią po angielsku i na komputerze

W maju zakończyły się zajęcia bloku chemicznego realizowane w ramach projektu: "Sukces Zawodowy Młodzieży Sukcesem Europy". Blok chemiczny obejmował zajęcia z języka angielskiego chemicznego, zastosowanie komputerów i pracownię chemiczną.
Każdy rodzaj zajęć był tak zorganizowany i dobrany, aby wiedza i umiejętności zdobyte na jednych zajęciach były wykorzystane na następnych.

 

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ na praktykach u mikrobiologów

Sprawdzali z jakimi komórkami mają do czynienia - ziarniakami, gronkowcami, a może paciorkowcami. Obserwowali kolonie bakterii – ich kolor, zapach i powierzchnię. Uczniowie Technikum Analitycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Raciborzu mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w praktykach pod czujnym okiem mikrobiologów z raciborskiego szpitala oraz krwiodawstwa.

 

Czytaj więcej...

Nasi przyszli technicy opanowali biologię

Kilkunastoosobowa grupa uczniów zakończyła w marcu kurs biologii rozszerzonej.

Czytaj więcej...

Zwiedziliśmy Fabrykę Mlecznych Rozkoszy

Około 40. młodych ludzi miało okazję zwiedzić Fabrykę Mlecznych Rozkoszy, jak o swoim zakładzie piszą na swojej stronie internetowej pracownicy ZOTT w Opolu. Wycieczka odbyła się 26 czerwca.

 

Czytaj więcej...

Język niemiecki "od kuchni"

W marcu zakończyły się zajęcia z języka niemieckiego gastronomicznego. Uczniowie podczas 20 - godzinnego kursu mieli możliwość poszerzyć swoje umiejętności o terminologię funkcjonującą w branży gastronomicznej.

Czytaj więcej...

Fryzjerzy na wycieczce w Rybniku

Nasi przyszli fryzjerzy i fryzjerki wzięli udział w kolejnej już wycieczce organizowanej w ramach projektu unijnego. Kilkanaście osób miało okazję w drugim tygodniu czerwca odwiedzić hurtownię fryzjerską CORA w Rybniku.

Czytaj więcej...

SzOK już prawie za nami

W marcu i lutym zakończyły się zajęcia z przedsiębiorczości, techniki biurowej i doradztwa zawodowego prowadzone w dwóch grupach ramach Szkolnego Ośrodka Kariery.

Czytaj więcej...

Trwa rekrutacja na praktyki dla chemików

ZAPRASZAMY uczniów Technikum Analitycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Raciborzu na wakacyjne praktyki w raciborskim krwiodawstwie oraz w laboratorium szpitala rejonowego.

 

Czytaj więcej...

Hotel Gołębiewski gościł naszych kucharzy

 Hotel Gołębiewski w Wiśłe - to cel ostatnich już wycieczek z serii wyjazdów dydaktycznych do hoteli dla uczniów klas gastronomicznych.

Czytaj więcej...