Osiągnięcia Ucziów

Rok szkolny 2013/2014

Konkursy na szczeblu szkolnym

 

Miejsce

Rodzaj konkursu

Imię i nazwisko

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs „Mistrz Ortografii ZSZ”

 

Kategoria: technikum

Sandra Kurka IV z

Magdalena Szuba I b

Paulina Solska II z

 

Kategoria: klasy zawodowe

Karolina Ogonowska I e

Michaela Krautvurst III f

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Szkolny Konkurs „Szyfry literatury pięknej”

 

Monika Gacka  IV a

Sandra Kurka IV z

Anna Czajkowska IV c

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS

 

Dąbrówka Krawczyńska IV c

Agnieszka Kołodziej III b

Katarzyna Komar I a

Mateusz Ciupek II b

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Szkolny Konkurs Zdrowego Żywienia

 

Katarzyna Komar I a

Cieśla Daniel I b

Agnieszka Kołodziej III b

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs „Od przedszkolaka do starszaka pokonamy dziś chłoniaka”

 

 

Weronika Fichna IV a

Katarzyna Kwaśniewicz III b

Joanna Siwik I b

 

I miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie

wyróżnienie

Szkolny Konkurs „Historia mojej rodziny”

 

Pająk Alicja III b

Agnieszka Kołodziej III b

Agnieszka Olbrich III b

Natalia Rodzynko III a

 

 

I miejsce

Szkolny Konkurs Historyczny „II wojna światowa”

 

 

Agnieszka Olbrich III b

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Szkolny Konkurs Kulinarny „Potrawy wigilijne”

 

 

I.Machura, M. Lewicka IV a

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Szkolny Konkurs Kulinarny „Europejskie smaki wielkanocne”

 

 

M.Ciupek, M. Keler II b

I.Machura, M. Lewicka IV a

R.Niewiera, D. Kowalski I a

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Raciborski Master Chef

 

M.Ciupek, M. Keler II b

I.Machura, M. Lewicka IV a

R.Niewiera, D. Kowalski I a

 

 

I miejsce

 

 

I miejsce

 

 

I miejsce

Szkolny Konkurs Świąteczny

 

Kategoria: bombka świąteczna

Weronika Fichna IV a

 

Kategoria: kartka świąteczna

Sebastian Sala II w

 

Kategoria: stroik świąteczny

Justyna Augustyn I a

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Szkolne dyktando z języka niemieckiego

 

Justyna Kowol II z

Natalia Jezusek II z

Anna Kubik II z

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs na najlepszą kartkę walentynkową

 

Kategoria: język niemiecki

Dawid Orlik II b

Kinga Twardowska I w

Karolina Trompeta II b

 

Kategoria: język angielski

Dawid Orlik IIb

 

Karolina Trompeta II b

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Szkolny konkurs z języka niemieckiego „Sprawdź się przed maturą”

 

 

Dawid Lasak IV b

Izabela Machura IV a

Patrycja Talik IV a

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014

Konkursy na szczeblu powiatowym, regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim

Miejsce

Rodzaj konkursu

Imię i nazwisko

 

 

III miejsce

Konkurs Fryzjerski o Puchar Śląska

 

Kategoria: fryzura ślubna

Justyna Jędrzejczyk III f

 

 

 

II miejsce

 

 

III miejsce

Konkurs Fryzjerski o Nagrodę Złotego Grzebienia

 

Kategoria: fryzura secesyjna

Ewelina Palenga II f

 

Kategoria: fryzura ślubna

Ewa Tworuszka III i

 

 

laureat

XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Prawa Pracy i BHP

 

 

Maria Sobota III f

 

 

 

 

I miejsce

Konkurs Gwary Śląskiej – powiatowy

 

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

 

Magdalena Szuba I b

 

 

 

 

III miejsce

VII Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej

 

Kategoria: recytacja/szkoły ponadpodstawowe

 

Agnieszka Olbrich III b

 

nagrodzone 3 numery „Feniksa” – grudniowy, lutowy, majowy

Ogólnopolski konkurs na gazetkę szkolną „Junior w druku”

 

Redaktorzy szkolnej gazetki „Feniks”

 

10 miejsce

XXIV Regionalny Konkurs „Randka z chemią”

 

Daniel Cieśla I b

 

wyróżnienie

XII Regionalny Konkurs „Chemia wokół nas”

 

Dawid Lasak IV b

 

II miejsce

Regionalny Konkurs „Hotelarstwo w teorii i praktyce”

 

Marta Urbanek III b

 

VI miejsce

Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych w Rybniku

 

Drużyna ZSZ

 

IV miejsce

 

VI miejsce

Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Raciborskiego

 

Drużyna ZSZ

 

Weronika Fichna IV c

 

etap diecezjalny

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

Agnieszka Olbrich III b

Karolina Podolak III a

Marta Balicz III a

 

etap okręgowy

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Turystyce

 

Sabina Sławik IV z

 

etap okręgowy

Konkurs z języka niemieckiego „Pokaż nam język”

 

Dawid Orlik II b

Bianca Marszal II z

 

etap okręgowy

Konkurs z języka angielskiego „Pokaż nam język”

 

Aneta Stanek II z

 

 


 

Rok szkolny 2012/2013

 

Konkursy na szczeblu szkolnym

Miejsce

Rodzaj konkursu

Imię i nazwisko ucznia

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

I miejsce

II miejsce

II miejsce

Konkurs „Mistrz Ortografii ZSZ”

Kategoria: technikum

Aleksandra Bulenda Ib

Agnieszka Jaroszewicz IVb

Daniel Fros IIIa

Kategoria: klasy zawodowe

Kornelia Smiatek IIIf

Anna Luda In

Sandra Nosiadek In

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs „Wigilijny stół”

K. Gwardiak, D. Gajda  IVa

A. Skibińska, M. Krupa IIh

I. Machura, M. Lewicka IIIa

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs „Świąteczny stroik”

Paweł Żbik IIw

Karolina Trompeta Ib

Iwona Niesłańczyk IIIz

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Wewnątrzszkolny Konkurs Fryzjerski

Patryk Swoboda IIIf

Kamil Małaszczuk IIIf

Anna Baryła IIId

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

ABC I Pomocy Przedmedycznej

Anata Zając Ia

Mateusz Ciupek Ib

Aneta Lenord Ib

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Szkolny Konkurs Wiedzy o Szkocji

Aleksandra Sroka Ia

Łukasz Mital IIIa

Aneta Stanek Iz

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs translatorsko – poetycki „Zakochaj się na wiosnę”

Kategoria: język niemiecki

Bartosz Wyrwa IIIa

Monika Gacka IIIa

Mateusz Hanslik IIIB

Kategoria: język angielski

Julia Miczek IIIc

Weronika Fichna IIIa

Agnieszka Banowska Ia

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Szkolne dyktando z języka niemieckiego

Justyna Kowol Iż

Agnieszka Jaskółka Ia

Izabela Machura IIIa

I miejsce

 

III miejsce

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla klas zawodowych

Aleksander Cichy IIk

Karolina Trąd IIk

Magdalena Wiczkowska IIk

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs fotograficzny „Ekologia zza obiektywu”

Michał Winkler IIIc

Katarzyna Kwaśniewicz IIb

Edyta Komarek IIc

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Eskulapiada – etap szkolny

Łukasz Antoniak Ia

Mateusz Ciupek Ib

Agata Kurzeja Ia

 

Rok szkolny 2012/2013

 

Konkursy na szczeblu powiatowym, regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim

Miejsce

Rodzaj konkursu

Imię i nazwisko ucznia

I miejsce

Powiatowy Konkurs „Chemia a środowisko”

Dawid Lasak IIIb

finalista

XXI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

Martin Rydygel IVb

I miejsce

Konkurs „Chemia a ekologia”  - etap regionalny

Martin Rydygel IVb

III miejsce

XIII Powiatowy Konkurs Chemiczny

Dawid Lasak IIIb

II miejsce

w plecionkach

Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski o Nagrodę Złotego Grzebienia

Anita Paluszek IIi

udział

Konkurs „Młody Mistrz Fryzjerstwa”

Patryk Swoboda IIIf

udział

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Glamour 2013” i „Znaki zodiaku 2013”

Katarzyna Bugla IIw

Adriana Kura If

udział

Konkurs Ojczyzna - Polszczyzna

Martin Rydygel IVb

Bartosz Raczkowski IVb

III miejsce

XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji A. Mickiewicza i J. von Einchendorffa

Bartosz Raczkowski IVb

awans do etapu regionalnego

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – etap powiatowy

Bartosz Raczkowski IVb

udział

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – etap rejonowy

Bartosz Raczkowski IVb

nagrodzone 3 numery Feniksa: styczniowy, lutowy, marcowy

Ogólnopolski konkurs na gazetkę szkolną „Junior w druku”

Redaktorzy szkolnej gazetki Feniks

specjalne wyróżnienie Jury

Ogólnopolski konkurs dziennikarski na e-gazetkę „Bądź bezpieczny w Internecie”

Marta Urbanek IIb

Martin Rydygel IVb

 

I miejsce

II miejsce

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs Kolęd i Poezji Bożonarodzeniowej „Scena dla zawodowców”

Kategoria recytatorska:

Agnieszka Olbrich IIb

Bartosz Raczkowski IVb

Kategoria muzyczna:

Matra Krechowiecka IIi

Sandra Wallach In

Edyta Komarek IIIc

III miejsce

Międzyszkolny Konkurs „Potrawy i stoły bożonarodzeniowe”

Zespół ZSZ:

K. Gwardiak, D. Gajda, I. Machura, M. Lewicka

 

I miejsce

Międzyszkolny Konkurs „Sylwestrowe wariacje”

Zespół ZSZ:

M.Lewicka, I. Machura, A . Piec, D. Materzok, D. Wilaszek

 

udział

Eskulapiada – etap rejonowy

Łukasz Antoniak Ia

Mateusz Ciupek Ib

VI miejsce

 

V miejsce

III Wojewódzki Konkurs „Bezpieczna praca w rolnictwie”

Zespół ZSZ

 

Michael Zając In

 

II miejsce

Międzyszkolny Konkurs „Liderzy Europy”

Zespół ZSZ

III miejsce

 

IV miejsce

Międzyszkolny Konkurs „Hotelarstwo w teorii i praktyce”

Paulina Żgol IIIz

 

Iwona Niesłańczyk IIIz

udział

Olimpiada Teologii Katolickiej – etap diecezjalny

Monika Gacka IIIa

Dorota Materzok IIIa

Patrycja Talik IIIa

udział

Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap diecezjalny

Monika Gacka IIIa

Izabela Machura IIIa

Krzysztof Gromotka IIb

udział

Festiwal „Śląskie smaki”

Izabela Machura IIIa

Agata Piec IIIa

 


Rok szkolny 2011/2012

 

Konkursy na szczeblu powiatowym, regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim

Miejsce

Rodzaj konkursu

Imię i nazwisko ucznia

I miejsce

XII Powiatowy Konkurs Chemiczny dla Szkół Ponadgimnazjalnych

Martin Rydygel  IIIb

III miejsce

XII Powiatowy Konkurs Chemiczny dla Szkół Ponadgimnazjalnych

Agnieszka Jaroszewicz  IIIb

II miejsce

V Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej – konkurs recytatorski

Bartosz Raczkowski  IIIb

II miejsce

V Powiatowy Festiwal Twórczości Artystycznej – konkurs piosenki

Bożena Nastuła  IIw

I miejsce

Konkurs recytatorski „Brzeską aleją – poezja Jana Darowskiego”

Bartosz Raczkowski  IIIb

I miejsce

IV Festiwal Piosenki „Niezapominajka”

Bożena Nastuła  IIw

II etap

Olimpiada Medialna (ogólnopolska)

Kamil Szypuła, Dominika Silarska, Bartek Raczkowski, Krzysztof Gromotka, Martin Kusma, Aleksandra Szyra, Magda Kajzar, Natalia Sabaś

III etap

Olimpiada Medialna (ogólnopolska)

Kamil Szypuła, Krzysztof Gromotka

I MIEJSCE

Olimpiada Medialna (ogólnopolska)

Kamil Szypuła  IIe

I miejsce

Regionalny Konkurs Literacki „Życie i Twórczość Jana Darowskiego”

Aleksandra Szyra  IIIb

II miejsce

Regionalny Konkurs Literacki „Życie i Twórczość Jana Darowskiego”

Bartosz Raczkowski  IIIb

III miejsce

Regionalny Konkurs Literacki „Życie i Twórczość Jana Darowskiego”

Agnieszka Kołodziej  Ib

III miejsce

Konkurs „Sprawny Hotelarz 2012”

Aleksandra Szyra IIIb

udział

Ogólnopolski Konkurs Mediów Szkolnych i Młodzieżowych Forum Pismaków

Redaktorzy szkolnej gazetki Feniks

Nagrodzone 4 numery Feniksa: październikowy, grudniowy, styczniowy i lutowy

Ogólnopolski konkurs na gazetkę szkolną „Junior w druku”

Redaktorzy szkolnej gazetki Feniks

II etap

Olimpiada Teologii Katolickiej

Monika Gacka, Dorota Materzok, Patrycja Talik, Elżbieta Kościelska

 

I miejsce

III miejsce

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

II miejsce

III miejsce

Konkurs Kolęd i Poezji Bożonarodzeniowej dla Szkół Zawodowych Raciborza

W kategorii recytatorskiej

Bartosz Raczkowski  IIIb

Anna Matlong

W kategorii muzycznej

Marlena Seroka  IIb

Bożena Nastuła  IIw

Barbara Kawalec IVb

W kategorii plastycznej

Sara Nowak  In

Karolina Babiniec In

II miejsce

 

I miejsce

III miejsce

IV miejsce

V miejsce

X miejsce

Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Raciborskiego

Zespół Szkół Zawodowych

Klasyfikacja indywidualna

Weronika Fichna

Adam Mokwa

Dawid Lasak IIb

Michał Nowicki IIb

Izabela Machura

II miejsce

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Raciborskiej

Zespół Szkół Zawodowych

I miejsce

II miejsce

Eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o BHP i Prawie Pracy

Vanessa Polok IIIf

Małgorzata Burda IIIf

udział

VI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny organizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach

Martin Rydygel IIIb

udział

XX Ogólnopolski Konkurs Chemiczny organizowany przez Politechnikę Śląską w Gliwicach

Martin Rydygel IIIb

Rok szkolny 2011/2012

 

Konkursy na szczeblu szkolnym

Miejsce

Rodzaj konkursu

Imię i nazwisko ucznia

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs na Mistrza Ortografii ZSZ

Kategoria: technikum

Agnieszka Neudeker IVz

Edyta Zachwey IIz

Sybilla Smykała IVb

Kategoria: klasy zawodowe

Alicja Pajestka Ih

Katarzyna Procek Iw

Wiktor Lange I h

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs Wiedzy o Ziemi Śląskiej

 

I miejsce

II miejsce

Konkurs Fotograficzny „Chemia w życiu codziennym”

Magdalena Kajzar IIIb

Edyta Komorek IIc

I miejsce

Konkurs Chemiczny „Przepis – alternatywa dla niezdrowej żywności”

Dorota Materzok IIa

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs „Bombka Świąteczna”

 

I miejsce

 

II miejsce

 

III miejsce

Konkurs Cukierniczy  - EURO 2012

Alina Juraszek, Elżbieta Kawalec

Marlena Micuła, Monika Pawliczek

Weronika Fichna, Izabela Machura

I miejsce

II miejsce

III miejsce

III miejsce

Konkurs przysłów polsko-niemieckich

Beata Robenek IIIa

Adriana Woźnica IIa

Sabina Mańka IIb

Dawid Lasak IIb

I miejsce

II miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla klas zawodowych

Kamila Krybus Ih

Wiktor Lange Ih

Michał Krupa Ik

Żaneta Barszczewska Ih

I miejsce

II miejsce

III miejsce

VI Szkolne dyktando z języka niemieckiego

Nikol Hanslik Ii

Julia Ciemienga Ii

Beata Robenek IIIa

I miejsce

 

II miejsce

III miejsce

Szkolny Konkurs Gastronomiczny „Wielkanocne Smaki”

Aleksandra Palkiewicz, Angelika Skiba

Justyna Lasak, Klaudia Graca

Justyna Świącik, Elżbieta Płonka

I miejsce

II miejsce

III miejsce

Konkurs Fotograficzny „Ziemia dla człowieka, człowiek dla Ziemi”

Paulina Staniek Ib

Magdalena Łubik Ii

Ewelina Liszka In

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

I miejsce

 

II miejsce

III miejsce

Szkolny Konkurs Fizyczny dla klas I

Kategoria technikum:

Agnieszka Olbrich Ib

Daniel Fros Ia

Piotr Polak Ii

Kategoria: klasy zawodowe

Maria sobota If, Helena Stanchly Ih

Kamila Krybus Ih

Mariusz Teodorowicz Ik

 

ROK SZKOLNY 2010/11
Miejsce Rodzaj  konkursu
I Konkurs hotelarski
V VII Makroregionalny turniej halowej piłki nożnej dziewcząt
laureat
VI ogólnopolski konkurs "Chemia a ekologia"

 

 



ROK SZKOLNY 2008/09
Miejsce Rodzaj konkursu
I Tenis stołowy dziewcząt
III i IV Mikołajkowy Turniej w Piłce siatkowej
IV i V Szkolna Liga Piłki Siatkowej
V Halowy Turniej Piłki Nożnej
III Finał Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce
II Finał Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej
IV Finał Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce
II Halowa Piłka Nożna
II Finał Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej
I Finał Szkół Ponadgimnazjalnych w strzelaniu z broni pneumatycznej długiej i krótkiej
II I III Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "FOX 2009"
III Konkurs Fryzjerski
I, II, III Wojewódzki Konkurs BHP
Udział Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski w Warszawie
Udział Udział w szkoleniu we Francji
II i IV Olimpiada PCK "Eskulapiada"
Wuróżnienie Konkurs "Bezpieczna praca w rolnictwie" - etap wojewódzki