Archiwum 2011

Nie tylko ludziom należy pomagać

W związku z nadchodzącą zimą ruszyliśmy z pomocą zwierzętom znajdującym się w Raciborskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Akcję tę zainicjowała jedna z naszych szkolnych koleżanek, Dorota Staniszewska, uczennica klasy IIf, która wielokrotnie już udowadniała, że los porzuconych czworonogów nie jest jej obojętny - Od pewnego czasu raz w miesiącu pojawiam się w schronisku przy ulicy Komunalnej i przynoszę zwierzakom to, co uda mi się dla nich zgromadzić.

Czytaj więcej...

Najowszy numer "FENIKSA" - XII 2011

W numerze m. in.

-  "Euro 2012" na słodko!!!,

- nie tylko ludziom należy pomagać,

- o geniuszach,

- o Warszawie i wiele innych ciekawych artykułów za tylko 1 PLN!!!!

Szkolny etap X Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

5 grudnia 2011 odbył się szkolny etap X Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki organizowany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W tym roku udział w tej olimpiadzie wzięła (niestety) tylko jedna osoba – Elżbieta Kościelska z klasy IV z.

Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowa „scena dla zawodowców”

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas wielkiej radości z narodzin Jezusa. Czas ten jest wspaniałą okazją do poznawania tradycji bożonarodzeniowych, śpiewania kolęd, oglądania szopek i jasełek. W tym czasie zapominamy o troskach codziennego życia, przywołujemy miłe wspomnienia, które nadają świętom jeszcze więcej magii. Tę świąteczną magię czuło się w czwartek 14 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych.

Czytaj więcej...

Olimpiada OTK

Dnia 29 listopada 2011 roku odbył się szkolny etap Olimpiady Teologii Katolickiej – Kościół naszym domem – Koszalin 2012. Do udziału w tej olimpiadzie z naszej szkoły zgłosiły się 4 osoby: Monika Gacka, Dorota Materzok, Patrycja Talik z klasy II a oraz Elżbieta Kościelska z klasy IV z.

Czytaj więcej...

Kiermasz świąteczny

Jak dzisiaj uczyć i wychowywać młodego człowieka, aby w przyszłości wyrósł na mądrego, wrażliwego i odpowiedzialnego? By potrafił okazać serce i nieść pomoc istotom słabszym i potrzebującym? Jednym ze sposobów takiego wychowania jest włączanie dzieci i młodzieży do akcji charytatywnych. Przykładem takiej akcji jest z całą pewnością coroczny kiermasz świąteczny, który organizowany jest przez uczniów ZSZ w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. 

Czytaj więcej...

Akcja "Święty Mikołaj"

Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło PCK i Szkole Koło TPD patronuje akcji przedświątecznej "Święty Mikołaj" odbywającej się w naszej szkole. Uczniowie upiekli pyszne pierniczki, które przekształcili w upominki dla swoich kolegów i koleżanek. Święty Mikołaj, w przeddzień swojego Święta, rozda je tym, którzy byli najgrzeczniejsi:) Dochód ze sprzedaży pierniczków zostanie przeznaczony na upominki przedświąteczne dla młodzieży z rodzin najbiedniejszych.

Konkurs Cukierniczy – Etap szkolny 2011

Pod patronatem Zespołu Szkół Zawodowych w Raciborzu w dniu 29.11.2011r. odbył się  Konkurs Cukierniczy - EURO 2012. Konkurs  kierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie wyróżniającej się młodzieży pobierającej naukę w naszej szkole.

Czytaj więcej...